Kurs
Zarządzanie własnym czasem dla dzieci
Czas kursu:
2h 20min 51s
Cena:
195 zł
Opis

Kurs zarządzania własnym czasem dla dzieci


Chociaż dzieciństwo to bez wątpienia czas beztroski, na pewnym etapie rozwoju każdego dziecka przychodzi moment na to, by – obok błogiej zabawy – pojawiło się miejsce na codzienne obowiązki domowe i naukę. Dziecko, które wyrobi w sobie umiejętność zarządzania własnym czasem, zyska jednocześnie więcej wolnej przestrzeni na zabawę i zajęcia, które dają mu najwięcej przyjemności.

Dostępny w naszej ofercie kurs zarządzania własnym czasem to kompleksowy zbiór 15 lekcji, dzięki którym Twoje dziecko nauczy się efektywnie planować swój dzień i z sukcesem godzić codzienne obowiązki z własnymi pasjami i zabawą. Pamiętaj, czas jest najcenniejszym i nieodnawialnym zasobem – warto więc już od najmłodszych lat uczyć pociechy właściwego podejścia do tego, jak skutecznie nim zarządzać.

W kursie wyjaśniamy, dlaczego umiejętność zarządzania własnym czasem jest ważna i pożądana także dla dzieci i młodzieży oraz pokazujemy korzyści, jakie daje umiejętne nim gospodarowanie. Podczas lekcji Twoje dziecko pozna podstawowe metody i techniki zarządzania czasem oraz sprawdzone narzędzia, dzięki którym z łatwością wdroży je w życie. Postaw na edukację w innowacyjny sposób – wybierz kurs zarządzania własnym czasem od Odkrywcze Dzieciaki i przenieś swoje dziecko na wyższy level!

Jak nauczyć dzieci zarządzania czasem?


Zarządzanie czasem pozwala w odpowiedzialny i efektywny sposób planować zadania. Dostępny na naszej platformie kurs uczy dzieci ustalania priorytetów i określania celów możliwych do osiągnięcia poprzez systematyczne wykonywanie kolejnych zadań. Jest to umiejętność, o której nie mówi się w szkole, a która potrzebna jest przecież w życiu każdego człowieka. Warto więc uczyć dzieci odpowiedniego gospodarowania czasem już od wczesnych lat szkolnych. Zwiększona świadomość na temat tego, jak umiejętnie planować dzień i podchodzić do codziennych obowiązków, z pewnością zaprocentuje w przyszłości, ułatwiając dzieciom wejście w dorosłość. Inwestycja w kompetencje miękkie to zatem jeden z najlepszych prezentów, jaki możesz podarować swojemu dziecku – i to już dziś!

Kurs zarządzania własnym czasem stworzyliśmy z myślą o potrzebach dzieci i młodzieży, a także rodziców, którym zależy na ciągłym rozwoju ich pociech. Platforma Odkrywcze Dzieciaki oferuje stały dostęp do modułów lekcyjnych, do których można wracać w dowolnej chwili. Użytkownicy wykupując kurs, otrzymują tym samym możliwość korzystania z niego wtedy, kiedy mają czas i czują się na siłach.

Zadbaliśmy o to, by nasza platforma była intuicyjna, przejrzysta i czytelna, dzięki czemu możesz mieć pewność, że Twoje dziecko bez problemu poradzi sobie z jej obsługą. Każda lekcja rozpoczyna się szczegółowym omówieniem danego zagadnienia i kończy się krótkim testem wyboru, pozwalającym jeszcze lepiej przyswoić nową wiedzę. Po wykonaniu wszystkich 15 lekcji każdy kursant otrzymuje imienny dyplom poświadczający pozytywne zakończenie kursu.

Dlaczego efektywne zarządzanie czasem jest ważne?


Nowoczesne i sprawdzone metody zarządzania, których uczymy w naszym kursie, sprawią, że Twoje dziecko w łatwy sposób zapanuje nad swoimi obowiązkami i nauczy się świadomie planować własny czas. Odpowiednie zarządzanie czasem to przede wszystkim znacznie wydajniejsza organizacja pracy własnej, pozwalająca na wykonywanie poszczególnych zadań mniejszym nakładem pracy, bez ulegania jakiemuś pożeraczowi czasu. Umiejętność planowania i zarządzania czasem sprawia ponadto, że dziecko pozbywa się niepotrzebnego stresu, łatwiej koncentruje się na zadaniu i odczuwa większą satysfakcję z wykonanej pracy.

Nauki zarządzania zawarte w naszym kursie adresujemy szczególnie do dzieci w wieku 10-16 lat, jednak wiedza, którą się dzielimy, jest na tyle uniwersalna, że tak naprawdę skorzysta z niej każdy. Dzieci mogą więc uczyć się z naszej platformy wspólnie z rodzicami, spędzając wartościowy, rodzinny czas. Jest to zatem dla nich podwójna korzyść.

Jako autorzy platformy Odkrywcze Dzieciaki podchodzimy z wielką uwagą i dbałością do potrzeb naszych kursantów, dlatego stworzyliśmy kurs, który omawia temat zarządzania czasem kompleksowo, z wielu różnych perspektyw. Stworzyliśmy prawie 200 minut wartościowych lekcji, dzięki którym Twoje dziecko zdobędzie umiejętność nawykowego robienia kolejnych zadań w zgodzie z zasadami efektywnego zarządzania czasem. Naszym nadrzędnym celem jest mówienie o nauce zarządzania prosto i w sposób atrakcyjny nawet dla nieco młodszych dzieci.

Chcesz rozwijać kompetencje przyszłości swojego dziecka? Nasz kurs zarządzania własnym czasem dostarczy mu innowacyjnej wiedzy, o którą trudno podczas tradycyjnych szkolnych lekcji. Sprawdź, co oferuje platforma Odkrywcze Dzieciaki i zdobądź nowe możliwości rozwoju dla Twojej pociechy!
W kursie znajdują się następujące lekcje:
 • Co to jest zarządzanie czasem ?
 • Procesy zarządzania czasem
 • Metody oraz wskazówki lepszego zarządzania własnym czasem
 • Metoda trzos
 • Metoda ALPEN
 • Metoda SMART
 • Zasada 8020
 • Zasada Parkinsona
 • Mądre ustalanie priorytetów
 • Wielozadaniowość
 • Planowanie dnia
 • Asertywność
 • Delegacja zadań
 • Pułapki w zarządzaniu czasem
 • Przerwa też jest ważna