Kurs
Współpraca w grupie dla dzieci
Czas kursu:
3h 10min 44s
Cena:
180 zł
Opis

Kurs Praca w grupie


Praca zespołowa to umiejętność, w którą warto wyposażyć swoje dziecko od najmłodszych lat. Już bowiem na etapie przedszkola dzieci często łączy się w grupy i przydziela im zadania do wspólnego wykonania. Aby jednak aktywność ta była efektywna, a praca naprawdę zespołowa, konieczne jest wykształcenie w dziecku umiejętności współpracy w grupie i wypracowanie dobrych praktyk zarówno organizacyjnych, jak i komunikacyjnych. Właśnie na tym skupiamy się w naszym kursie.

Dostępny w naszej ofercie kurs pracy w grupie to kompleksowy zestaw 15 wartościowych lekcji, z którego Twoje dziecko dowie się m.in. jak skutecznie pracować w grupie oraz w jaki sposób sprawiedliwie dzielić się zadaniami i odpowiedzialnie je delegować. W trakcie lekcji na naszej platformie w przystępny i przejrzysty sposób wyjaśniamy najważniejsze metodyki wydajnej pracy w zespole i tłumaczymy, jak efektywnie stosować je w praktyce. Dzięki uczestnictwu w naszym kursie Twoje dziecko nauczy się pracować i komunikować w grupie, zwiększy swoją efektywność i z pewnością znacznie chętniej będzie brało udział w grupowych zajęciach!

Dlaczego warto uczyć dzieci pracy zespołowej?


Efektywna praca zespołowa to prawdziwy klucz do osiągania sukcesów. Dobrze zaplanowana praca w grupie, jasno określone cele, sprawna komunikacja i rozwinięte umiejętności współpracy mogą przynieść bowiem znacznie lepsze efekty, niż samodzielne działania poszczególnych członków zespołu. Pracując w grupie i tworząc zgrany zespół, można działać szybciej, efektywniej, a przy tym uczyć się od siebie nawzajem i wykorzystywać potencjał oraz umiejętności każdej osoby.

Współpraca zespołowa to także więcej pomysłów i świetny sposób na integrację dziecka z rówieśnikami. Praca w grupie skutecznie buduje poczucie przynależności i uczy zdrowej rywalizacji, a także rozwiązywania problemów, które mogą niekiedy pojawić się podczas wspólnych działań. Co więcej, praca w grupie i towarzyszące jej poczucie wspólnoty ma pozytywny wpływ na pewność siebie. Dziecko, będąc współodpowiedzialne za końcowy efekt pracy i sukcesy, które odnosi wraz ze swoim zespołem, staje się jednocześnie bardziej śmiałe, otwarte na nowe wyzwania i chętniej komunikuje swoje pomysły.

O tym, jak ważna jest umiejętność pracy w grupie i skutecznej komunikacji w większym zespole, dzieci przekonują się w pełni już od najwcześniejszych lat szkolnych. Ich praca często organizowana jest w formie podziału na grupy, jednak czy towarzyszy temu nauka metodyk pozwalających dobrze zaplanować i zrealizować taką aktywność? Niestety, w praktyce praca zespołowa zwykle wygląda tak, że 1-2 osoby, które wykazują się największym zaangażowaniem i posiadają cechy liderskie, wykonują większość zadań, a pozostała część zespołu bierze udział jedynie w końcowym rezultacie. Zazwyczaj wynika to z nieumiejętności odpowiedniego podziału pracy oraz słabo rozwiniętych zdolności komunikacyjnych.

Dlatego w naszym kursie Praca w grupie stawiamy przede wszystkim na rozwijanie w dzieciach kompetencji miękkich, które przydają się niemal w każdej dziedzinie życia, a przede wszystkim pozwalają osiągać najlepsze efekty podczas pracy zespołowej. Dziś są to wysoko cenione umiejętności – warto więc kształtować je już w dzieciństwie, dzięki czemu z pewnością zaprocentują w przyszłości i sprawią, że Twojemu dziecku będzie łatwiej zarówno w szkole, jak i w pracy w dorosłym życiu.

Co znajduje się w kursie?


Nasz autorski kurs składa się z 15 lekcji dostępnych w formie przyjaznych dzieciom prezentacji i materiałów wideo. Każdy moduł kończy się podsumowaniem instruktora i omówieniem zagadnienia na przykładzie z życia – dzięki temu dziecko jest w stanie jeszcze lepiej zrozumieć i zapamiętać temat. Na zakończenie lekcji pojawia się również krótki test wyboru w celu utrwalenia zdobytej wiedzy i sprawdzenia swoich umiejętności.

Korzystając z platformy edukacyjnej Odkrywcze Dzieciaki, otrzymujesz nieograniczony dostęp do wykupionych kursów. Uczestnicy mogą zatem uczyć się w dowolnym czasie i z dowolnego miejsca, a także przerywać naukę i rozpoczynać ponownie od lekcji, na której skończyli poprzednim razem. Dzięki temu dziecko może zdobywać nową wiedzę we własnym tempie, bez niepotrzebnej presji czasu, nie zaniedbując przy tym pozostałych obowiązków.

Nasza platforma z kursami edukacyjnymi została zaprojektowana w taki sposób, by każde dziecko mogło z niej swobodnie i bez problemu korzystać. Zadbaliśmy o intuicyjny i w pełni przejrzysty interfejs oraz łatwą obsługę modułów, dzięki czemu nauka będzie prawdziwą przyjemnością. Zainwestuj w przyszłość Twojego dziecka – postaw na edukację w innowacyjny sposób z platformą Odkrywcze Dzieciaki!
W kursie znajdują się następujące lekcje:
 • Co to jest praca w grupie?
 • Zasady pracy w grupie
 • Zalety pracy w grupie
 • Wady pracy w grupie
 • Role w grupie
 • Metody i formy pracy w grupie
 • Metoda burza mózgów
 • Metoda 6-3-5
 • Metoda mapy myśli
 • Usprawniacze pracy w grupie
 • Co wpływa na dobrą pracę w zespole?
 • Lepiej jak grupa ma lidera czy nie?
 • Jak przełamać nieśmiałość podczas pracy w grupie ?
 • Integracja
 • Grupa idealna