Kurs
Poprawne odżywianie się dla dzieci
Czas kursu:
2h 43min 08s
Cena:
150 zł
Opis

Kurs zdrowego odżywiania dla dzieci


W ostatnich latach na popularności zyskuje zdrowy styl życia. Dbałość nie tylko o zrównoważoną dietę, ale i regularną aktywność fizyczną na dobre zakorzeniła się we współczesnej kulturze. Od najmłodszych lat dzieciom powtarza się o konieczności prawidłowego odżywiania. Jednak szkoły nie dają uczniom praktycznej wiedzy o codziennej diecie, co w konsekwencji prowadzi do powstania złych nawyków żywieniowych. Dzieci jako nastolatkowie, a później osoby dorosłe wybierają posiłki szybkie w realizacji, pozbawione podstawowych składników mineralnych niezbędnych do właściwego rozwoju organizmu.

Jak powinna wyglądać zbilansowana dieta? W jakich produktach można znaleźć pełnowartościowe białko? Czy monotonia i ciągłe jedzenie np. produktów zbożowych prowadzi do niedoboru pokarmowego? W kursie prezentujemy zalety zdrowego trybu życia oraz nakłaniamy do aktywności fizycznej i nauki budowania świadomych nawyków żywieniowych. Z naszą pomocą Twoja pociecha pozna podstawowe metody poprawnego konstruowania jadłospisu i dowie się, jak w prosty sposób przygotować np. drugie śniadanie bogate w składniki odżywcze. Przekonaj się, że piramida zdrowego żywienia nie musi być trudna, a pełne witamin jedzenie może być smaczne i apetyczne!

W jaki sposób zdrowe żywienie dzieci wpływa na ich życie?


Czy wiesz, że regularne spożywanie odpowiedniej ilości składników odżywczych zwiększa odporność organizmu dziecka, a także zapobiega niektórym schorzeniom? Z wypracowanymi i zdrowymi nawykami można uniknąć wielu problemów związanych z nadwagą lub – w najgorszym przypadku – otyłością uznaną za chorobę przewlekłą. Zbilansowana, bogata w witaminy dieta wpływa również na rozwój mózgu, poprawia pamięć i koncentrację. W Odkrywczych Dzieciakach zależy nam, aby nasi podopieczni poznali zalety tego, jak prawidłowe żywienie wpływa nie tylko na ich zdrowie, ale i samopoczucie.

Co obejmują zasady prawidłowego żywienia dzieci?

W codziennej diecie dzieci powinny znajdować się produkty takie jak produkty zbożowe, białko, warzywa i owoce. Właściwe skomponowanie posiłków, a także spożywanie ich o stałych porach dostarcza organizmowi energii niezbędnej do funkcjonowania w ciągu dnia. Poprzez zapewnienie właściwej ilości składników odżywczych łatwiej uniknąć sytuacji związanych z podjadaniem słodyczy i wysokokalorycznych przekąsek. Pomożemy Twojemu dziecku zrozumieć, jakie korzyści płyną z praktykowania zdrowych nawyków (np. picia wody) w codziennym życiu.

Spożycie produktów mięsnych a dieta dzieci


Mięso w diecie (lub jego brak) to wciąż jeden z najbardziej kontrowersyjnych tematów w żywieniu. Na platformie Odkrywcze Dzieciaki zależy nam na dostarczaniu merytorycznych informacji, dlatego kurs zdrowego odżywiania oferuje kompleksowe podejście do zagadnienia – uwzględniając zarówno wyniki najnowszych badań, kulturowy wymiar jedzenia, jak i osobiste preferencje lub ograniczenia wynikające np. z alergii pokarmowych.

Nasz kurs uczy również kreatywności w kuchni i zachęca najmłodszych do sięgania po zróżnicowane produkty zbożowe i składniki mineralne. Dlaczego produkty mleczne są równie ważne, co mięso? Czy nasiona roślin strączkowych stanowią wystarczające źródło białka? Z naszą pomocą Twoja pociecha poszerzy swoje horyzonty kulinarne i pozna sposoby na urozmaicenie diety!

Poradnik żywienia dziecka – niezbędna wiedza w pigułce


Jako rodzic nie potrafisz nakłonić swojej pociechy, aby sięgała np. po jogurt naturalny lub owoce suszone zamiast wybierania niezdrowych słodyczy? Sam wolisz gotowe dania i nie dbasz o ciemne pieczywo czy brązowy ryż w swojej diecie? To najlepszy dowód na to, że świadomość żywieniowa nie przychodzi z wiekiem. Nigdy nie jest za późno na edukację, zwłaszcza z zakresu składników odżywczych. Wielu dorosłych nie wie, jak robić zakupy i w poprawny sposób czytać etykiety produktów. Jak w takim razie wychować młodego człowieka, aby w przyszłości stał się świadomym konsumentem?

Zadaniem rodziców jest zapewnienie dziecku odpowiednich narzędzi i wiedzy, które ułatwią funkcjonowanie w dorosłym życiu. Nasz kurs został skonstruowany tak, aby w prosty i przejrzysty sposób zapoznać najmłodszych z pozornie skomplikowanymi zagadnieniami, czyli np. z piramidą zdrowego żywienia. Moduły lekcji dotykają bardzo uniwersalnych kwestii, dlatego możesz wspólnie ze swoją pociechą poszerzać wiedzę o dowolnej porze dnia. Jeśli boisz się, że w Waszej diecie pojawiają się błędy żywieniowe, które mogą doprowadzić w przyszłości do poważnych problemów zdrowotnych, to kurs dla Ciebie!
W kursie znajdują się następujące lekcje:
 • Czym jest zdrowe odżywianie ?
 • Dlaczego zdrowe odżywianie jest ważne dla naszego zdrowia ?
 • Piramida żywieniowa
 • Różnorodność w diecie
 • Produkty pełnoziarniste i ich znaczenie
 • Zdrowe przekąski
 • Napoje - dlaczego warto wybierać wodę ?
 • Zdrowe jedzenie poza domem
 • Zdrowe nawyki żywieniowe
 • Zdrowe jedzenie i aktywność fizyczna
 • Dlaczego warto jeść warzywa i owoce ?
 • Zdrowe tłuszcze i ich rola
 • Etykiety produktów spożywczych
 • Zdrowe jedzenie dla alergików
 • Zdrowe jedzenie a różne kultury