Kurs
Planowanie kariery dla dzieci
Czas kursu:
2h 31min 21s
Cena:
195 zł
Opis

Kurs planowania kariery zawodowej dla dzieci


Beztroska i nieograniczona wyobraźnia kilkuletnich dzieci sprawia, że są one niezwykle odważne i śmiałe w deklarowaniu własnych planów i pomysłów. Będąc małymi dziećmi, często marzymy przecież o tym, by w przyszłości stać się znaną piosenkarką lub cenionym sportowcem czy też wyobrażamy sobie, jak to byłoby pracować w dorosłości jako lekarz albo strażak. Kiedy jednak dorastamy, entuzjazm w snuciu wizji na przyszłość stopniowo opada, wszelkie plany popadają w zapomnienie lub – z braku odpowiedniej motywacji i ugruntowanego planu działania – z konieczności ulegają zmianie. W konsekwencji często zdarza się, że rzeczywistość szybko weryfikuje nasze dziecięce marzenia, a gdy wchodzimy w dorosłość, nasza ścieżka kariery toczy się zupełnie inaczej, niż to sobie wyobrażaliśmy. Co gorsza, w wielu sytuacjach decyduje o tym przypadek powodowany nieposiadaniem pomysłu na siebie czy też brakiem odpowiednio wcześnie przemyślanego planu na własny rozwój. Jak temu zapobiec? Przekuwając marzenia na konkretne działania – najlepiej już od najmłodszych lat!

Ludzi sukcesu cechuje przede wszystkim wytrwałość, systematyczność oraz – co szczególnie ważne – pozytywne nastawienie i ustrukturyzowany plan działania oparty na konkretnych celach. Aby Twoje dziecko poważnie podeszło do zagadnienia swojej przyszłej kariery, na początku musi być świadome, dlaczego myślenie o tej kwestii już w młodym wieku jest tak ważne. W naszym kursie staramy się pokazać młodym kursantom, że przemyślana ścieżka kariery może być zgodna z ich zainteresowaniami lub pasjami, a wysiłek podjęty na wczesnym etapie ich rozwoju może zaowocować w przyszłości naprawdę satysfakcjonującym życiem zawodowym. Na platformie edukacyjnej Odkrywcze Dzieciaki uczymy, jakie elementy składają się na proces planowania kariery, jak wdrożyć je w życiu i na jakie aspekty zwrócić uwagę, by wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce i skutecznie osiągnąć swój cel.

Kim zostać w przyszłości i jak podjąć decyzję?


We współczesnej rzeczywistości, w której rynek pracy dynamicznie się zmienia i wiąże się z zupełnie innymi wymaganiami niż jeszcze kilka lat temu, planowanie kariery staje się coraz trudniejszym, a jednocześnie arcyważnym zadaniem. Zdajemy sobie sprawę z tego, że jako rodzic z pewnością troszczysz się o przyszłość swojego dziecka i już teraz myślisz o tym, jak przygotować je na wyzwania stawiane przez zawody przyszłości. Z myślą o tym stworzyliśmy nasz autorski kurs planowania kariery zawodowej dla dzieci, w którym odpowiadamy na kluczowe dziś pytania:
 • jak wesprzeć dziecko w skutecznym planowaniu przyszłej ścieżki kariery?
 • jak wykształcić w dziecku kompetencje niezbędne do wykonywania najbardziej poszukiwanych zawodów, które będą najwyżej cenione w niedalekiej przyszłości?
 • jak pomóc dziecku odkryć to, w czym jest naprawdę dobre i czym rzeczywiście chciałoby zajmować się w dorosłym życiu?


Czy Twoje dziecko wie już, kim chce zostać w przyszłości i posiada wyobrażenie na temat ścieżki zawodowej, którą chce obrać? Czy ma konkretny cel zawodowy? Jeśli nie – nasz kurs planowania kariery pomoże mu w tym zadaniu! Naszą kluczową misją jest wsparcie młodych kursantów w osiągnięciu sukcesu zawodowego w przyszłości. Pomożemy Twojemu dziecku odkryć jego predyspozycje, a poprzez analizę mocnych i słabych stron sprawdzimy, do jakich stanowisk najlepiej pasuje i w jakie zawody przyszłości warto celować.

Jak teraz możesz pomóc dziecku na przyszłym rynku pracy?


Ważną częścią wychowania i edukacji dzieci jest pokazanie im możliwości, jakie przynosi współczesny rynek pracy oraz rozbudzenie w młodych ludziach ambicji i chęci dążenia do wyznaczania, a następnie skutecznego osiągania celów zawodowych. Nie wiesz, jak pomóc swojemu dziecku, wspólnie planując jego ścieżkę kariery? Odpowiedzią właśnie na ten problem jest kurs dostępny na naszej platformie!

Jako Odkrywcze Dzieciaki oferujemy kompletny kurs, który – przekazany w przyjaznej i zrozumiałej dla dzieci formie – pomoże Twojej pociesze zdobyć umiejętności konieczne do odpowiedzialnego planowania kariery w przyszłości. Na naszej platformie znajdziesz 15 lekcji w sposób wyczerpujący omawiający tę tematykę. Wykupując materiały edukacyjne, otrzymujesz nieograniczony dostęp do kursu, dzięki czemu Twoje dziecko będzie mogło realizować kolejne moduły we własnym tempie, bez niepotrzebnej presji czasu.

Nie marnuj cennego czasu – zainwestuj w przyszłość swojego dziecka już dzisiaj i zapisz je na nasz kurs planowania kariery zawodowej!
W kursie znajdują się następujące lekcje:
 • Co to jest kariera?
 • Jak zaplanować swoją karierę?
 • Dlaczego warto planować karierę?
 • Analiza naszych mocnych i słabych stron
 • Samoocena i identyfikacja celów zawodowych
 • Wspieranie swojej kariery
 • Wartość edukacji
 • Badanie rynku pracy
 • Adaptacja do zmian
 • Cele krótko i długoterminowe
 • Praca nad umiejętnościami miękkimi
 • Wytrwałość, cierpliwość i motywacja
 • Budowanie sieci kontaktów
 • Balansowanie pracy i życia prywatnego
 • Przykłady innych ludzi