Kurs
Inwestowanie dla dzieci
Czas kursu:
2h 43min 27s
Cena:
190 zł
Opis

Kurs inwestowania i edukacja finansowa dzieci


W pewnym wieku każde dziecko zaczyna odczuwać chęć pozyskiwania pieniędzy w jak najprostszy i najszybszy sposób. Dorastanie to czas, w którym zaczynają się pojawiać pierwsze potrzeby i wydatki, a także pragnienie osiągnięcia pewnej niezależności. Dajesz swojemu dziecku kieszonkowe, a dziadkowie – drobne sumy na słodkie przyjemności. Pieniądze zaczynają jednak szybko znikać. W szkole nauczyciele nie skupiają się wystarczająco na temacie edukacji finansowej dzieci. Jako rodzic musisz wziąć sprawy we własne ręce i zadbać o przyszłość swoich pociech dostatecznie wcześnie.

Nie wiesz, jak nauczyć dziecko oszczędzania? Nasz kurs inwestowania wprowadza do podstaw przedsiębiorczości i pomaga wykształcić w najmłodszych odpowiedzialne postawy. W Odkrywczych Dzieciakach stale podkreślamy, że warto inwestować w rozwój osobisty już od najmłodszych lat. Kurs dotyczący inwestowania zawiera angażujące treści i starannie wyselekcjonowane wiadomości finansowe, które zaciekawią nie tylko młodsze, ale i starsze dziecko.

Dlaczego warto uczyć edukacji finansowej swoje dzieci?


Sprawimy, że Twoja pociecha pozna meandry zarządzania domowym budżetem i będzie w stanie podejmować świadome decyzje finansowe. Kurs inwestowania uczy przedsiębiorczości bez wywierania niepotrzebnej presji, w przystępny sposób tłumacząc zagadnienia z zakresu szeroko rozumianych finansów. Ważne jest kierowanie do dzieci i młodzieży odpowiednich komunikatów, które pozwolą zrozumieć różnice między chwilową zachcianką a faktyczną potrzebą.

Edukacja finansowa dzieci powinna rozpocząć się jak najwcześniej, by w dorosłym życiu znały prawdziwą wartość pieniądza. Okres dorastania to doskonały moment na naukę oszczędzania. Planowanie wydatków, skrupulatne zbieranie środków, dążenie do realizacji swoich celów – będąc rodzicem, musisz przygotować swoje pociechy na wyzwania dorosłości. Z naszym kursem nauka finansów nigdy nie była przyjemniejsza!

Edukacja finansowa dzieci i młodzieży – korzyści w dorosłym życiu


Umiejętności nabyte w trakcie kursu z zakresu edukacji finansowej pozwolą dzieciom uniknąć w przyszłości problemów z funduszami. Każda inwestycja to ryzyko, dlatego zależy nam, aby młodzi kursanci zostali w dorosłym życiu świadomymi konsumentami. Przemyślane gromadzenie środków, planowanie budżetu domowego czy mądre inwestycje są możliwe tylko wtedy, kiedy człowiek w pełni zrozumie, na czym polega oszczędzanie. Nie pozwól, by Twoja pociecha – z powodu niewiedzy – wpadła w kłopoty finansowe. Skoro szkoła nie jest w stanie zapewnić merytorycznego przygotowania do gospodarowania pieniędzmi, ten obowiązek spada na rodziców.

Na kursie inwestowania i edukacji finansowej uczestnicy dowiedzą się, do czego służą pieniądze, jak prowadzić budżet domowy oraz skąd czerpać przydatne informacje. Nasza platforma oferuje dostęp do podstawowej wiedzy z zakresu zarządzania kapitałem, dywersyfikacji dochodu oraz stawiania pierwszych kroków na giełdzie. Pokażemy Twojemu dziecku patenty niezbędne do przemyślanego operowania zasobami własnego portfela bez względu na wiek. Dążymy do tego, by kursanci zdobyli wiedzę, z której mogą korzystać w prawdziwym życiu.

Jak rozpocząć edukację finansową dzieci? – poznaj zasady kursu


Na nasz autorski kurs składa się 15 lekcji – każda z nich kończy się podsumowaniem instruktora i omówieniem tematu na przykładzie z życia, dzięki czemu dziecko z łatwością zrozumie analizowane zagadnienie. Na koniec danego modułu pojawia się test wyboru składający się z dwóch pytań, który pozwala na utrwalenie i sprawdzenie wiedzy. Uczestnik może rozpocząć kolejną lekcję dopiero po udzieleniu poprawnych odpowiedzi.

Platforma Odkrywcze Dzieciaki oferuje wykłady w formie przystępnego nagrania video, któremu towarzyszą prezentacje multimedialne oraz starannie przygotowane materiały edukacyjne na temat finansów. Wszystkie moduły są dostępne bez żadnych ograniczeń – kursanci mogą przerywać naukę w dowolnym momencie i zaczynać od lekcji, na której skończyli. Zależy nam na tym, by każdy uczestnik uczył się w swoim tempie, nie zaniedbując przy tym pozostałych obowiązków. Zwieńczeniem kursu jest dyplom do wydrukowania we własnym zakresie.
W kursie znajdują się następujące lekcje:
 • Co to jest Inwestowanie ?
 • Podstawowe pojecia dotyczace inwestowania
 • Rodzaje inwestycji
 • W co możemy inwestować ?
 • Giełda
 • Dlaczego cel w inwestowaniu jest taki ważny ?
 • Ryzyko w inwestowaniu
 • W co powinniśmy inwestować ?
 • Dywersyfikacjia
 • Emocje to zły doradca
 • Ile kapitalu inwestować ?
 • Skad brać informacje o inwestowaniu ?
 • Pułapki podczas inwestowania
 • Czy w ogóle warto inwestować ?
 • Wzór na pewną inwestycję